Okrycie głowy na zimę z bawełny

Czapka dedykowana na siarczysty chłód ma za zadanie bronić nie tylko górną część głowy, ale również uszy, policzki i sporą część buzi. takie zadanie bezbłędnie spełniają czapki uszanki, popularnie określane także jako uszatki.

Czapki tego typu tworzone są z bawełny. Mają miękką, delikatną wyściółkę, która jest nie tylko łagodna w dotyku, ale również konstruuje tęgą separację cieplną, zezwalając na zachowanie komfortu, oczywiście wnętrze czapki jest miękkie, by przystosować się do kształtu głowy oraz ułożyć tak, ażeby osoba nosząca bawełniane okrycie nie czuła dyskomfortu. Akcesoryjnym atutem uszanek są szczególne klapki na uszy. Klapki stosowane były już w latach 30-stych XX wieku w wojsku. Wojacy na dalekim wschodzie musieli walczyć nie tylko z wrogimi armiami, ale także z mrozem. Właśnie dla nich wykreowano wersję czapek z klapkami na uszy i policzki. Już wtenczas wiedziano, że obrona głowy to preferencja.

Choć pierwsze czapki bawełniane nie były eleganckie, a ich ochrona przed chłodem zostawiała sporo do życzenia, to i tak zostały uznane za lepsze, niż berety lub też normalne czapki. Z początku do produkcji czapek zimowych stosowano filc. Współcześnie bawełna, akryl oraz poliester dbający o odporność okrycia głowy biorą górę nad innymi półproduktami produkcyjnymi. Powodów takich zmian było parę – większa dostępność do bawełny, poprawniejsze atrybuty cieplne, wytworny wygląd oraz przede wszystkim milszy dotyk, który w przypadku czapki mającej otwartą styczność z głową, uszami i policzkami gra kluczowe znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>